- ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ VRBICE -


    4.6.2021 pro ŠKOLNÍ posádky (DL10 OPEN) - zrušeno 

    5.6.2021 HLAVNÍ závod (DL10-MIX8+2, DL10-WOMEN, DL10-SPORT8+2)

Závod bude navazovat na osmiletou tradici závodů dračích lodí ve Starém Bohumíně na řece Odře, pojede se ovšem plnohodnotná soutěž v obou běžných disciplínách sprint na 200m v postupovém žebříčku a 1000m dlouhá trať vyhodnocená časem.

Závod je plánován na ideálnější, hezčí, příznivější a regulérnější nové místo ve Vrbici, na jezero Polášek, neboli Vrbické jezero.

Závod pro Vás zařizujeme my (DBO) ve spolupráci s městem Bohumínem, Vodáky Odry a Olše a technickou podporou Torrsen Sports, kteří se nám osvědčili již při spolupořádání halového mistrovství ČR v Ostravě a které máme prověřené ze spousty jiných závodů po celé republice, jež perfektně zvládají a budou tak zárukou regulérních soubojů.

Specialitou by mohly být páteční školní závody desetimístné dračí lodi bez rozdílu pohlaví (OPEN), ze kterých by šikovní junioři mohli postoupit do bojů o mistry republiky a dál dokonce i do reprezentace ČR na mezinárodních závodech. Junioři mají startovné zdarma. Pro rok 2021 z důvodu opatření ZRUŠENO. 

V sobotu dojde k hlavnímu zápolení mixových desetimístných posádek (MIX 8+2) a zazávodit si budou moci i ženy v samostatné kategorii (WOMEN 10). 

Nově jsme přidali pro trénující posádky kategorii SPORT, 

ve které je zachován poměr pádlujících 8+2 (minimálně 6+2). 

Každá posádka musí mít na lodi bubeníka ve věku minimálně 13 let (do 18 let povinná vesta, kterou dodáme)

Kormidelník je dodán pořadatelem. Sportovní posádka může mít vlastního (certifikovaného) - pokud bude schválen pořadatelem.

Určitě si nastudujte propozice. Jsou rozdílné než předchozí roky na Odře. Ať nejste překvapeni ;-)

DBO, Dragon Boat Ostrava z.s.,  info@dbostrava.cz   +420720265106
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!