ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ VRBICE - 2023


2.6.2023 pátek

- ŠKOLNÍ posádky

(DL10 JUNIOR OPEN) dle počtu přihlášených věkové dělení

(OPEN = neurčený poměr chlapců / dívek na lodi)


3.6.2023 sobota

- HLAVNÍ závod pro SPORTovní i FUNové posádky

(DL10 MIX FUN 8+2, DL10 FUN WOMEN, DL10 SPORT 6+4, DL10 SPORT OPEN)


Vyhlášeny budou pouze ty kategorie, v které budou přihlášeny minimálně 3 týmy. 


LETOS OPĚT NA NOVÝCH MOLECH - PLÁŽ VRBICE

Již TŘETÍ novodobý ročník navazující na osmiletou tradici závodů dračích lodí ve Starém Bohumíně na řece Odře, pojede se opět plnohodnotná soutěž v obou běžných disciplínách:

- sprinty na 200m v postupovém žebříčku (takže 3x)

- 1 x 1000m dlouhá trať vyhodnocená časem. (Junioři jedou pouze dvoustovky)

Závod je opět plánován na ideálnější, hezčí ( ? :-) ), příznivější, bezpečnější a regulérnější nové místo ve Vrbici, na rybník Polášek, neboli Vrbické jezero.

Závod pro Vás zařizujeme my (DBO) ve spolupráci s Městem Bohumínem, Vodáky Odry a Olše a technickou podporou Torrsen Sports, kteří se nám osvědčili již při spolupořádání halových mistrovství ČR v Ostravě a které máme prověřené ze spousty jiných závodů po celé republice, jež perfektně zvládají a budou tak zárukou regulérních soubojů.

Specialitou budou páteční školní závody desetimístné dračí lodi bez rozdílu pohlaví (OPEN), ze kterých by šikovní junioři mohli postoupit do bojů o mistry republiky a dál dokonce i do reprezentace ČR na mezinárodních závodech. Junioři mají startovné zdarma. 

V sobotu dojde k hlavnímu zápolení mixových desetimístných posádek a zazávodit si budou moci i ženy v samostatné kategorii. Vyhlašujeme také kategorii OPEN. Platí, pokud budou v kategorii alespoň 3 týmy.

Také letos bude závod rozdělen na takzvanou FUN a SPORT startovní listinu

FUN zejména pro zábavu firemních týmů, pracovních kolektivů, spolků a kamarádských partiček, ...kteří se chtějí aktivně sportovně zabavit

SPORT pro trénující posádky

Obě tyhle kategorie nabízí samozřejmě zajímavou podívanou i pro diváky a opět zajistíme občerstvení jídlem i pitím jak pro sportovce, tak pro návštěvníky. Dětem chystáme skákací hrad. ...a možná přijde i kouzelník.

Každá posádka musí mít k deseti (minimálně osmi) pádlujícím navíc na lodi BUBENÍKA ve věku minimálně 13 let (do 15ti let povinná záchranná vesta, kterou dodáme, platí pro všechny členy posádky). Detaily viz. propozice a pravidla závodu...

KORMIDELNÍK je dodán pořadatelem. Sportovní posádka může mít vlastního (certifikovaného) - pokud bude schválen pořadatelem.

Místo konání závodu:- ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ VRBICE -  2022FOTODOKUMENTACE, PROPOZICE A VÝSLEDKY  ZDE    ─►


ASOLUTNÍM VÍTĚZEM 

se letos stávají 

ŽÍZNIVÉ SANĚ


Cena pro ABSOLUTNÍHO vítěze. Drak je letos celý zlatý, oproti loňskému duhovému a stejně jako loni ho získá posádka s nejlepším průměrem ze sprintů a kilometru. 
- ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ VRBICE 2021 

4.6.2021 pro ŠKOLNÍ posádky (DL10 OPEN) - zrušeno

5.6.2021 HLAVNÍ závod (DL10-MIX8+2, DL10-WOMEN, DL10-SPORT8+2)

KAPITÁN BRNĚNSKÉ AZUMY PŘEBÍRÁ CENU PRO ABSOLUTNÍHO VÍTĚZE, tedy nejlepší tým kategorie SPORT po vyhodnocení dvoustovek a kilometrové tratě dohromady. 

Určitě si nastudujte propozice. Jsou rozdílné než předchozí roky na Odře. Ať nejste překvapeni ;-)

DBO, Dragon Boat Ostrava z.s.,  info@dbostrava.cz   +420720265106
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky