- ZÁVOD DRAČÍCH LODÍ VRBICE -


    4.6.2021 pro ŠKOLNÍ posádky (DL10 OPEN)

    5.6.2021 hlavní závod (DL10 MIX8+2, DL10 WOMEN)


Propozice a přihlášení do závodu

 ZDE 


Závod bude navazovat na osmiletou tradici závodů dračích lodí ve Starém Bohumíně na řece Odře, pojede se ovšem plnohodnotná soutěž v obou běžných disciplínách sprint na 200m v postupovém žebříčku a 1000m dlouhá trať vyhodnocená časem.

Závod je plánován na ideálnější, hezčí, příznivější a regulérnější nové místo ve Vrbici, na jezero Polášek, neboli Vrbické jezero.

Závod pro Vás zařizujeme my (DBO) ve spolupráci s městem Bohumínem, Vodáky Odry a Olše a technickou podporou Torrsen Sports, kteří se nám osvědčili již při spolupořádání halového mistrovství ČR v Ostravě a které máme prověřené ze spousty jiných závodů po celé republice, jež perfektně zvládají a budou tak zárukou regulérních soubojů.

Specialitou by mohly být páteční školní závody desetimístné dračí lodi bez rozdílu pohlaví (OPEN), ze kterých by šikovní junioři mohli postoupit do bojů o mistry republiky a dál dokonce i do reprezentace ČR na mezinárodních závodech. Junioři mají startovné zdarma.

V sobotu dojde k hlavnímu zápolení mixových desetimístných posádek (MIX 8+2) a zazávodit si budou moci i ženy v samostatné kategorii (WOMEN 10). 

Určitě si nastudujte propozice. Jsou rozdílné než předchozí roky na Odře. Ať nejste překvapeni ;-)