NAŠE ÚSPĚCHY:

HALOVÍ VÍCEMISTŘI MISTŘI 2022 

MISTROVSTVÍ ČR 2021 (ČSDL) : II. místo sprint, V. místo dlouhé tratě 

HALOVÍ MISTŘI 2020

MISTROVSTVÍ ČR 2020 (ČSDL) : III. místo sprint, V. místo dlouhé tratěJSME PROSTĚ DRACI

2015 - nyní

— NÁŠ PŘÍBĚH —

První kořeny zasadila spřátelená posádka "Zdravá výživa", která využila paže našich nynějších členů, při výpomoci na slavném festivalu dračích lodí na Slezské Hartě v roce 2015. Následně tihle borci i borkyně, kteří dračímu pádlování propadli, pravidelně posilovali tuhle posádku a to hlavně nejúspěšněji na Halovém mistrovství ČR v Brně a Praze, kde velkou mírou přispěli k titulům mistrů ČR v letech 2016, 2017 a 2018. 

Mezitím jsme začali dračí sport kolem sebe propagovat a množství příznivců na Ostravsku se rozrostlo na takovou míru, že jsme se rozhodli založit SPOLEK

Datum vzniku připadá na 16. března 2019

Stali jsme se členy Českého svazu dračích lodí (ČSDL)

a také Českého svazu kanoistiky (ČSK)

Již na podzim 2019 se nám za pomocí sponzorů povedlo získat malou (desetimístnou) dračí loď.

Se získáním lodi souvisí nutnost ji někde uskladnit, takže druhý úkol v souběhu s tím prvním je získání zázemí někde okolo Ostravy v blízkosti dostatečně velké vodní plochy, nebo toku. V roce 2020 jsme to vyřešili pronájmem prostorů veslařského klubu Perun. (Děkujeme). Následně (2021) se stěhujeme na pozemky města Bohumín (fotbalové hřiště) v těsné blízkosti Vrbického jezera, které je vhodnější pro tak velkou loď, jako je dračí, než silně proudící Odra.

Od roku 2020 máme členy v Radě mládeže dračích lodí (RMDL) a podílíme se na řízení rozvoje tohoto sportu mezi juniory. S tím také souvisí program "Dračí lodě do škol" . Pandemie tenhle program opozdila, ale 3.6.2022 se konečně jedou historicky první školní závody v Moravskoslezském kraji plně organizované naším spolkem.

19.4.2022 se nám daří za příznivou cenu odkoupit použitou velkou (dvacetimístnou) dračí loď z Ostrožské Nové Vsi
DBO  a jeho členové jsou součástí 

ČESKÉHO SVAZU KANOISTŮ

DBO, Dragon Boat Ostrava z.s.,  info@dbostrava.cz   +420720265106
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!