Slezská Harta 2019

28.08.2019

A je tady další rok a naše tradiční Slezská Harta, na kterou se vždycky všichni minimálně půl roku před tímto datem hrozně těšíme, mluvíme o ní a vše plánujeme. Jak jinak začít než tím, že byla opět skvělá a moc jsme si ji užili. Dokonce i počasí bylo jako na objednávku. Letošní Harta má prostě opět samé klady a tím pádem ani nešlo si ji neužít.

Letošní rok byl celkově velmi hojný, neboť jeden z největších festivalů dračích lodí na Moravě navštívilo za víkend cca 18.000 tisíc lidí, což je neuvěřitelná účast a soutěžilo celkem 62 posádek. Jen za nás jely hned dvě dvacítkové lodě.

Vše začalo pátečním tréningem, kdy jsme se naladili na tu správnou vlnu a zkoušeli rozjezdy, starty, taktiku, apod. Jak to tak ale bývá, vždy se na lodi objeví někdo, kdo pádluje poprvé, takže byla potřeba se hezky sehrát a vysvětlit techniku pádlování. Bohužel měly obě naše posádky tréning ve stejný čas, takže trenér koučoval jednu přímo na lodi a jednu na dálku. Vzhledem k tomu, že trenér věděl, že jedna z posádek byla ochuzena o informace, vzal si je pak ještě do parády na souši a vše potřebné jim ještě předal.

Po tomto tréningu začala volná zábava a náš společný večer plný vtípků, srandiček a opékání na grilu mohl začít.

V sobotu se jely závody na 200 metrů. Většina posádek jela vždy tři jízdy. Jedna naše loď se při těchto závodech neustále zlepšovala a neuvěřitelně si krátila časy dojezdů. Bohužel to ale na bednu nestačilo. Naše druhá loď měla větší štěstí, a to až takové, že se umístila z 47 posádek na 3. místě. Měli jsme ohromnou radost a večer tedy bylo co oslavovat.

V neděli nás čekaly závody na 1000 metrů. Tam už jsme si tolik nefandili, ale i tak jsme do toho opět dali vše co jsme mohli. A i na 1000 metrů se jedna z našich lodí umístila. A ještě lepší na tom bylo, že jsme opět dosáhli na bednu. Tento závod jsme jeli s naší spřátelenou posádkou Zdravou výživou, takže to bylo ,,kdo z koho'' J Naštěstí jsme opravdu všichni kamarádi, a tak si úspěchy navzájem přejeme. Vtipné na tom bylo, že nás dělila jedna jediná sekunda. Ale zlato urvala Zdravá výživa a my máme ze závodů na 1 km nádherné stříbro.

Takže rekapitulace je taková, že jsme si letos odvezli ze Slezské Harty z 47 posádek 2. a 3. místo a neskutečně dobrou náladu a radost z vítězství.

Slezská Harta je sice za námi, ale naši posádku ještě čekají Dračí války v přetlačování na lodi ve Zbýšově u posádky Zdravá Výživa, a to 21. 09. 2019, kde jste samozřejmě všichni zváni. Takže neváhejte a přijeďte.

Pádlům zdar!