Dračí lodě Vrbice 3.- 4.6.2022

11.06.2022

Pro DBO organizačně již druhý ročník tohoto závodu, který jsme po osmileté tradici převzali a přenesli z řeky Odry ve Starém Bohumíně na Vrbické jezero. Město Bohumín zde vybudovalo soustavu mol, která se výborně na takovýto závod hodí a také se osvědčila. Technicky nám se závodem opět pomáhala osvědčená firma Torrsen sports s.r.o. Závodu se v sobotu zúčastnilo celkem krásných 29 posádek desetimístných lodí.

Ovšem specialitou letošního ročníku se stal páteční závod škol. Tento závod patří do projektu Dračí lodě školám pod hlavičkou Rady mládeže dračích lodí, která je vedena Českým Svazem Kanoistiky. Projekt je veden celorepublikově a vítězné týmy postupují do finále o mistra ČR školních posádek, které se pojede v Brně 24.6.2022. Závodu se zúčastnilo 20 školních posádek v kategoriích ŽÁCI a DOROST (II.stupeň ZŠ a střední školy) obě po deseti účastnících. Školní posádky jely také na Small boat, tedy desetimístných dračích lodích. Všechny posádky absolvovaly s juniorským trenérem DBO vždy minimálně hodinový trénink, který proběhl na suchu, ale hlavně prakticky i na vodě, což vytvořilo velice kvalitní sportovní výkony a páteční slunečný den přinesl spoustu napínavých okamžiků. První čtyři středoškolské posádky dokonce dojely do finálového cíle tak těsně, že bez cílové kamery by se nedalo posoudit, kdo vyhrál.

Sobotním závodům hrozilo deštivé počasí, ale nakonec se nic takového nekonalo. 

DBO postavilo na domácí závod dvě mixové a jednu OPEN posádku a ukořistili jsme dvě třetí místa v MIXECH a dvě druhá v OPENECH. 

Závod se již stal tak zajímavým, že pro něj byla vytvořena speciální samostatná webová stránka

https://www.dracilodevrbice.cz

DBO, Dragon Boat Ostrava z.s.,  info@dbostrava.cz   +420720265106
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky