Naše první úspěchy !!!

25.05.2019

Kroměříž, Hlučín....dva závody, které pro posádku Dragon Boat Ostrava znamenaly nečekané úspěchy. 
Letošní květen byl pro naší posádku opravdu vydařený. Přípravy na dračí sezónu jsme se rozhodli zahájit v Kroměříži na jednom z prvních závodů letošní sezóny a to na Kroměřížském drakovi pod taktovkou Petra Zakopala v jeho ZAKI CUPU. 


Kroměřížský drak 2019

Do Kroměříže jsme se vybavili téměř celou základnou našeho týmu a nechyběli ani úplní nováčci, kteří ale hned po příjezdu zapadli do dračí rodiny. Sice jsme byli nuceni vyjet bez hlavního trenéra, ale zato s posilou nové bubenice, které ještě nebylo ani 10 let. Nejmladší členky našeho týmu, Viky.

Počasí našemu závodu příliš nepřálo, ale na to jsme už byli připravení z poslední Slezské Harty. A rozhodli jsme se toho využít a nenechat se tím zastrašit. Zapsali jsme se hned ve dvou kategoriích. ŽENY i MIX. Nálada na lodi byla už od rána veselá a jedna jízda střídala druhou. Některé dračice byli natolik odvážné, že jely za obě kategorie a nutno říct, že to zvládly více než bravurně. Každá jízda byla dost těsná a do poslední chvíle jsme netušili, jak to všechno dopadlo. Jaké pak ale bylo naše překvapení, když nás vyhlásili hned čtyřikrát.

Kroměřížský drak pro naže ženy znamenal tedy 3. místo v závodu na 200m i na 1km a pro naší mixovou posádku 2. místo na 200m a 3. místo na trati 1km.

Byl to nečekaný a první úspěch našeho týmu a radost, která panovala se nedá ani slovy vyjádřit. Za mě osobně mohu jen říct, že jsem cítila obrovský vděk ke všem závodníkům a závodnicím, kteří do toho s námi šli. DĚKUJI VÁM !!!

Další závod, na který se naše posádka připravovala byl třetí ročník Dragonparty Hlučín

Dragon party Hlučín 2019

Na Hlučínskou Štěrkovnu jsme se velmi těšili. Byl to náš první závod v okolí naší domoviny. Vůbec jsme nevěděli co od toho čekat, ale to naštěstí nikomu na náladě neubíralo. Na trať jsme nastoupili s téměř polovinou úplných nováčků, kteří vůbec netušili, co je čeká. Ovšem svého úkolu se zhostili více než na výbornou. Co jízda, to napětí až do morku kostí.

Už podle časů z prvních jízd jsme měli naději, že to bude na finále, ale že se dostaneme do první trojky, jsme nečekali ani náhodou. Proto, když přišla na řadu finálová jízda, tak jsme do toho dali všechny síly co jsme měli a vyplatilo se. Bylo to nejnapínavějších 200m v historii hlučínského dragonboatingu a vsadím se, že v cílové rovince nedýchal ani jeden divák.

A nedýchali ani vyhlašovatelé vítězů, jelikož časomíra byla tak těsná, že finálová jízda na 200m byla téměř nerozluštitelná. Dle organizátorů závodů bylo tohle finále, jaké ještě nezažili. A tak rozhodovali doslova setiny. A i když to vypadalo, že všechny posádky dojely zároveň, vítěz mohl být jen jeden. Tím se pro tento rok stala posádka Domašine Dragons, která před námi zvítězila o pár setin sekund, stejně jako vítězové z roku 2018 - Iné kafé. My jsme si pro sebe ve velké konkurenci urvali krásný bronz. Ale do příštího roku to jistě o těch pár setin stáhneme a opět se tam utkáme o stupně vítězů.

O to víc jsme byli odhodláni jim to nedat zadarmo na trati dlouhé 1km. Opět jsme se o stupně vítězů dělili s již zmíněnými posádkami, a abychom ani diváky nenechali bez zajímavé akce, opět to bylo o takzvaný dračí chlup. Tentokrát to pro nás znamenalo krásné druhé místo!

Radost ze závodu byla obrovská a pro naší posádku to opět bylo znamení, že jsme na dobré cestě a že chceme jít dál....