Jak to všechno začalo !!!

27.08.2017

Naše první Harta...náš start dračí rodiny! 


Píše se rok 2017 a na Slezské Hartě se potkává parta 21 lidí...

...někteří už ví do čeho jdou, protože si to už párkrát zkusili s kamarádskou brněnskou posádkou. Polovina z nás se však vzájemně vůbec nezná. Přijeli jsme na páteční trénink v domnění, že se teda nějak poznáme, a že se jedeme bavit. Něco vypít, ugrilovat a posedět.

Z omylu nás ale velice rychle vyvedl už trénink, na kterém nám dal kormidelník Bob co proto. Jeho osobitým stylem jsme dostali pěkný kouř. Zkusili jsme si start a nakonec tréninku nás nahnal na celou 200m trať. Kdyby bubenice Marci 10m před cílem nezavolala nezapomenutelnou hlášku "Konec....už bude", snad bychom ten sprint odjeli i celý.

Ale myslím, že v tu chvíli se to stalo. V tu chvíli jsme věděli, že jsme se našli.

V neděli na konci skvělého Harta závodu jsme byli všichni tak nadšení a nabití emocemi a odhodláním, že jsme se rozhodli do toho jít po hlavě...nebo tedy asi vlastně po pádlu :-) A tak vzniklo Dragon Boat Ostrava.

Rok se s rokem sešel a jsme opět na místě činu

Jak to tak v počátcích bývá, tak nic se nestane samo, a než jsme se všichni rozhoupali, byla tady další Harta. Tentokrát se nás tady sešlo jednou tolik. Pro naší nově založenou posádku to byl ale první zlomový rok. Počasí prověřilo naší sílu a odolnost, ale se švestkovou medicínou jsme to dotáhli až do zdárného konce. Tentokrát i s novou vizí. Pojedeme halový pohár v Brně. A jak jsme řekli, tak jsme i udělali.

Halové poháry 2019

V lednu, stále nabití odhodláním, jsme se přihlásili na náš první halový pohár konaný firmou Torrsen Sports v Brně na Lužánkách. Na tento závod jsme se dokonce byli připravit v Přerově u skvělé Kristýnky z Dragon Force Přerov. Za což jí moc děkujeme! Na halovkách jsme to vzali od podlahy a přihlásili se hned ve dvou kategoriích - MIX a ŽENY. S mixovou posádkou jsme se probojovali na 5. místo v kategorii FUN a ŽENY na 6. místo. Pro všechny, kteří jeli poprvé, to byl velký zážitek a zkušenost, a tak jsme se hned na bazéně rozhodli, že své štěstí zkusíme i v Praze. Tentokrát už jen s posádkou MIX.

V Praze se na nás usmálo větší štěstí. Sice jsme se neumístili na bedně, ale podařilo se nám probojovat se z kategorie FUN do lepší kategorie SPORT, kde jsme si urvali krásné 7. místo. A to pro nás byla první pořádná odměna. Viděli jsme posun a mezi sebou hlavně odhodlání jít dál...